APOPİTOZİSİ(KANSER HÜCRELERİNİ ÖLÜME GÖNDERİLMESİNİ) ARTTIRAN BESİN VE TAKVİYELER

tarafından ces
0 yorum 18 gösterim

ASTRAGALUS

Geleneksel Çin tıbbında kullanılan bir bitki. Astragalus membranaceus…enfeksiyonlardan,iştahsızlığa,barsak sorunlarından kalp hastalıklarına kadar geniş bir yelpazede kullanımı var.Kanser hastalığında ise; bağışıklığı güçlendirmesi, kansere karşı ise vücutta doğal öldürücü(NK) hücrelerinin ve makrofajların aktivasyonunu arttırarak , etkin olduğu belirlenmiştir.

MAİTAKE

Bir mantar türü. ‘dans eden mantar’ …

bağışıklığı düzelten besinlerden.Yapılan çalışmada ,karaciğer ,meme ve akciğer kanserinde kanserin gerilemesi ve şikayetlerin azalmasında etkinliği görülmüştür.

PROPOLİS

Çok eski zamanlardan beri ; daha çok yara iyileşmesi ve apse üzerine kullanılan bir arı ürünü. içerdiği kafeik asit ve esterlerinin , bağışıklığı yükselttiği ,tümör kitlesinin büyümesini yavaşlattığı belirlenmiştir.özellikle kalınbarsak kanserlerinie karşı etkinliği bulunmuştur.

CAT’S CLAW

Kedi pençesi.(uncaria tomentosa)Amazon ormanında bulunan Peru yerlilerinin keşfettiği bitkisel ilaç. özellikle meme kanseri ve lösemi üzerindeki etkileri dikkat çekicidir. hem kanser hücrelerinin intihara sürüklenmesi hem de üremesinin yavaşlatılmasında etkili. meme kanserinde,cat’s claw özütünün insan meme kanseri hücrelerine östrojen hormonunun bağlanmasını önlediği gösterildi. Ayrıca hastalık sebebi olan serbest radikallerini de vücuttan temizlenmesini arttırdığı belirlenmiştir.

Benzer Yazılar

Yorum Bırak